Konsekwentnie i do celu - w taki sposób działamy rozwijając system wFirma.pl. Już z początkiem lipca wraz z nową aktualizacją (wersja 18.3) gruntownej zmianie uległ wygląd całego systemu oraz zostały dodane nowe funkcje. Przebudowa jest kontynuacją rozpoczętych wcześniej zmian, zmierzających do zwiększenia komfortu codziennej pracy w systemie oraz jego dostosowaniem pod urządzenia mobilne w przyszłości.

Wszystkie prace związane z przebudową podyktowane są Państwa sugestiami. Cieszymy się, że możemy wspólnie rozwijać system wFirma.pl i budować w pełni praktyczną i wygodną aplikację do prowadzenia firmy.

Z wielką przyjemnością przedstawiamy zatem ostatnie miesiące naszej pracy.

 

Nowy wygląd wFirma.pl - sprawdź, co się zmieni

 

Nowoczesny design

Wprowadzone zmiany to ukłon w stronę nowoczesnego wyglądu, w którym na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim zoptymalizowana nawigacja oraz delikatna kolorystyka. Wiemy, jak ważne jest zastosowanie odpowiednich barw, które w znacznej mierze wpływają nie tylko na walory estetyczne, ale przede wszystkim na sam komfort korzystania z systemu. W myśl tej zasady nowa odsłona składa się z subtelnego tła w odcieniu szarości z dodatkiem białych elementów, przełamanego głównie wyrazistymi, granatowymi akcentami. Połączenie delikatnej kolorystyki z przemyślaną segregacją funkcji sprawia, że korzystanie z systemu jest dużo bardziej intuicyjne.

Co się zmieniło?

  • Przeniesienie menu drugiego rzędu do nawigacji bocznej (z lewej strony)

W ramach najnowszej aktualizacji pogrupowaniu uległy akcje znajdujące się w głównych kategoriach (podmenu), które w efekcie zostały przeniesione do nawigacji bocznej. Tym sposobem użytkownik zyskuje poczucie ładu i przejrzystości, gdzie uwagę przykuwają przede wszystkim niezbędne informacje na temat firmy. Nowe rozwiązanie wpływa na wygodę korzystania z systemu, ponieważ niezbędne funkcję znajdują się cały czas pod ręką - w nawigacji bocznej, bez każdorazowego załadowywania się nowych widoków.

Nowy wygląd wFirma.pl - co się zmieni?

  • Menu zwijane do ikon

Widzisz tylko to, co niezbędne - taka idea przyświeca nam podczas wszystkich zmian wprowadzanych w ramach przebudowy interfejsu. W związku z tym nowe menu boczne posiada możliwość zwinięcia do samych ikon symbolizujących konkretne funkcje (akcje w systemie). Dzięki schowaniu nazw poszczególnych grup funkcji zwiększa się pole z danymi, co wpływa na ich lepszą widoczność.

Nowy wygląd wFirma.pl - zmiany

  • Ręczne ustawianie szerokości kolumn

Mając na uwadze Państwa potrzeby, w ramach ostatniej aktualizacji wprowadziliśmy funkcję ręcznego ustawiania szerokości kolumn. Możliwość ustawienia określonej liczby pixeli dla każdej z kolumn pozwola na pełną personalizację poszczególnych widoków tabel.

Nowy wygląd wFirma.pl - zmiana szerokości kolumn

  • Dostosowanie wszystkich okien dialogowych

Zgodnie z nowym wyglądem systemu zmianie uległy również wszystkie okna dialogowe. Zostały one w pełni dostosowane do nowej kolorystyki programu, zyskując tym samym większą przejrzystość i nowy odświeżony wygląd.

Nowy wygląd wFirma.pl - dostosowanie okien dialogowych

Nowości w systemie

  • Szybki dostęp do ulubionych akcji

Podstawowym założeniem funkcjonowania systemu wFirma.pl jest zapewnienie szeregu możliwości ułatwiających zarządzanie firmą. Zgodnie z przyjętą wizją w ramach ostatniej aktualizacji została udostępniona opcja korzystania z najczęściej stosowanych funkcji jako “Ulubionych”. Dotychczas funkcję tę pełnił moduł na dashboardzie “Na skróty”, w którym każdy użytkownik może wybrać i ustawić funkcje, których najczęściej używa. W nowym wydaniu funkcję tę przejęła dostępna zawsze pod ręką ikona gwiazdki, po wybraniu której rozwija się lista ulubionych czynności. Jest ona widoczna obok górnego, głównego menu, przez co użytkownik ma dostęp do najczęściej wykonywanych akcji z poziomu każdego widoku

Nowy wygląd wFirma.pl - możliwość dodania akcji do ulubionych

Docelowo funkcja “Ulubione” będzie rozwijana o automatyczne zaciąganie przez system najczęściej stosowanych akcji. W praktyce oznacza to, że w przyszłości użytkownik nie będzie musiał ręcznie zaznaczać wybranych funkcji, system sam dokona rozpoznania pod tym względem i umieści je w panelu, skracając tym samym czas na wykonywanie głównych akcji.