Konsekwentnie i do celu - w taki sposób działamy rozwijając system wFirma.pl. Już z początkiem lipca wraz z nową aktualizacją (wersja 18.3) gruntownej zmianie ulegnie wygląd całego systemu oraz zostaną dodane nowe funkcje. Planowana przebudowa jest kontynuacją rozpoczętych wcześniej zmian, zmierzających do zwiększenia komfortu codziennej pracy w systemie oraz jego dostosowaniem pod urządzenia mobilne w przyszłości.

Wszystkie prace związane z przebudową podyktowane są Państwa sugestiami. Cieszymy się, że możemy wspólnie rozwijać system wFirma.pl i budować w pełni praktyczne i wygodną aplikację do prowadzenia firmy.

Z wielką przyjemnością przedstawiamy ostatnie miesiące naszej pracy, której efekty będą widoczne już niebawem.

 

Nowy wygląd wFirma.pl - sprawdź, co się zmieni

 

Nowoczesny design

Nadchodzące zmiany to ukłon w stronę nowoczesnego wyglądu, w którym na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim zoptymalizowana nawigacja oraz delikatna kolorystyka. Wiemy, jak ważne jest zastosowanie odpowiednich barw, które w znacznej mierze wpływają nie tylko na walory estetyczne, ale przede wszystkim na sam komfort korzystania z systemu. W myśl tej zasady nowa odsłona będzie się składać z subtelnego tła w odcieniu szarości z dodatkiem białych elementów, przełamanego głównie wyrazistymi, granatowymi akcentami. Połączenie delikatnej kolorystyki z przemyślaną segregacją funkcji sprawi, że korzystanie z systemu będzie dużo bardziej intuicyjne.

Co się zmieni?

  • Przeniesienie menu drugiego rzędu do nawigacji bocznej (z lewej strony)

W ramach najnowszej aktualizacji pogrupowaniu ulegną akcje znajdujące się w głównych kategoriach (podmenu), które w efekcie zostaną przeniesione do nawigacji bocznej. Tym sposobem użytkownik zyska poczucie ładu i przejrzystości, gdzie uwagę przykuwać będą przede wszystkim niezbędne informacje na temat firmy. Nowe rozwiązanie wpłynie na wygodę korzystania z systemu, ponieważ niezbędne funkcję będą znajdowały się cały czas pod ręką - w nawigacji bocznej, bez każdorazowego załadowywania się nowych widoków.

Nowy wygląd wFirma.pl - co się zmieni?

  • Menu zwijane do ikon

Widzisz tylko to, co niezbędne - taka idea przyświeca nam podczas wszystkich zmian wprowadzanych w ramach przebudowy interfejsu. W związku z tym nowe menu boczne będzie posiadało możliwość zwinięcia do samych ikon symbolizujących konkretne funkcje (akcje w systemie). Dzięki schowaniu nazw poszczególnych grup funkcji zwiększy się pole z danymi, co wpłynie na ich lepszą widoczność.

Nowy wygląd wFirma.pl - zmiany

  • Ręczne ustawianie szerokości kolumn

Mając na uwadze Państwa potrzeby, w ramach najbliższej aktualizacji wprowadzimy funkcję ręcznego ustawiania szerokości kolumn. Możliwość ustawienia określonej liczby pixeli dla każdej z kolumn pozwoli na pełną personalizację poszczególnych widoków tabel.

Nowy wygląd wFirma.pl - zmiana szerokości kolumn

  • Dostosowanie wszystkich okien dialogowych

Zgodnie z nowym wyglądem systemu zmianie ulegną również wszystkie okna dialogowe. Zostaną one w pełni dostosowane do nowej kolorystyki programu, zyskując tym samym większą przejrzystość i nowy odświeżony wygląd.

Nowy wygląd wFirma.pl - dostosowanie okien dialogowych

Nowości w systemie

  • Szybki dostęp do ulubionych akcji

Podstawowym założeniem funkcjonowania systemu wFirma.pl jest zapewnienie szeregu możliwości ułatwiających zarządzanie firmą. Zgodnie z przyjętą wizją w ramach najbliższej aktualizacji zostanie udostępniona opcja korzystania z najczęściej stosowanych funkcji jako “Ulubionych”. Obecnie funkcję tę pełni moduł na dashboardzie “Na skróty”, w którym każdy użytkownik może wybrać i ustawić funkcje, których najczęściej używa. W nowym wydaniu funkcję tę przejmie dostępna zawsze pod ręką ikona gwiazdki, po wybraniu której rozwinie się lista ulubionych czynności. Będzie ona widoczna obok górnego, głównego menu, przez co użytkownik będzie miał dostęp do najczęściej wykonywanych akcji z poziomu każdego widoku

Nowy wygląd wFirma.pl - możliwość dodania akcji do ulubionych

Docelowo funkcja “Ulubione” będzie rozwijana o automatyczne zaciąganie przez system najczęściej stosowanych akcji. W praktyce oznacza to, że w przyszłości użytkownik nie będzie musiał ręcznie zaznaczać wybranych funkcji, system sam dokona rozpoznania pod tym względem i umieści je w panelu, skracając tym samym czas na wykonywanie głównych akcji.